Skip to Content

Нова підкорена вершина з нагоди Дня Незалежності

У понеділок, 25 серпня, Калуським міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» було організовано одноденну подорож на одну з найкрасивіших вершин карпатського гірського масиву Горгани – гору Синяк (висота над рівнем моря 1665 м). Сходження було присвячено важливій даті – відзначенню двадцять третій річниці з Дня Незалежності України.

Спорт для всіх

(фото Юрія Барни)

Підйом розпочався близько дев’ятої години ранку. Учасники досить швидко подолали першу частину маршруту і вийшли на полонину Хом’яків, звідки можна вийти відразу на дві вершини – гору Синяк та гору Хом’як. Удосталь намилувавшись пейзажами навколо, а також спробувавши смачну бринзу та інші наїдки, які пропонують туристам на цій полонині, учасники розпочали свій підйом на гору Синяк. Спочатку був невеликий підйом по лісовій частині, а потім стежка вивела на відриту частину, всипану величезними кам’яними валунами. Від краєвидів, на які можна було дивитися протягом усього підйому до вершини, захоплювало подих у кожного. На самій вершині калушани мали змогу побачити і інші гірські масиви Карпат, зокрема Чорногірський хребет і Довбушанські Горгани. Відкривався також і чудовий краєвид на гірськолижний курорт «Буковель».
На самій вершині учасники помолилися за мир та краще майбутнє для нашої неньки-України, а також вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за її незалежність у боротьбі з російським окупантом, яка триває і зараз. Потім уже за хорошою традицією усі разом виконали національний гімн нашої країни і спустилися вниз на полонину Хом’яків.
З полонин Хом’яків учасники подалися до водоспаду Гук, який ще називають Женецьким водоспадом. «Гук» його охрестили місці жителі за те, що від нього розносить по околиці великий шум і гул. Зробивши багато веселих фотографій біля надзвичайно красивого водоспаду учасники повернулися до автобусів і вирушили додому.
Мандрівка була надзвичайно яскравою і залишила багато приємних спогадів та враження для всіх. А тому з нетерпінням очікується наступна!

(учасниця мандрівки Ірина П’єх)